Araçlarda İlaçlama Yapmak

Araçlarda İlaçlama

Yaşam alanlarımızı istila eden haşere ve böcekleri muhtemelen aracınızda görmekten ve böcek problemi yaşamaktan nefret edersiniz. Örümcekler, karıncalar, böcekler ve diğer zararlılar aracınıza dışarıdan aldığınız bir eşya yada paketten veya açık bulduğu camdan rahatlıkla girebilir. Burayı yaşam alanı olarak seçebilmektedirler. Sadece gözümüzle görülen böceklerin yanı sıra gözle gözükmeyen böceklerde aracımızın koltuk döşemelerine paspas altlarına, kumaş dikiş kenarlarına yuva yapmış olabilir. Onlar kendilerine yaşam alanı hazırlarken bu sorun sizin ve ailenizin önüne büyük sıkıntı haline gelebilir. Daha da kötüsü, böceklerin varlığı küçük hayvanlara aracınıza girmeye çalışmaya çağırıyor. Aracımızdaki zararlıları arabamızda ölmedikçe ve korkunç bir koku bırakmadıkça çoğu kez fark etmiyoruz. Böceklerden ve haşerelerden geçen hastalıklarda düşünülecek olursa, aracımızı da evimiz kadar temiz tutmak zorunda olduğumuzu anlarız. Bazı kişiler için günün çoğu aracın içinde geçmektedir. Dolayısı ile araç temizliğine de önem vermeliyiz.

Peki o küçük zararlıları arabanızdan uzak tutmak için ne yapabilirsiniz? Bu basit ipuçlarını uygulayın, arabanızdaki böcekleri önleyin ve arabanızdaki böceklerden kurtulun:

Temiz tutmakla başlıyabileceğiniz mücadele de, Aracınızı düzenli olarak temiz tuttuğunuzdan emin olun. Bu, böceklerin dışarıda kalmaları için ilk yoldur. Vakum yapmayı ihmal etmeyin, Halı ve paspaslarınızı son derece temiz tutmaya dikkat edin, Zayıf bir vakumunuz varsa, benzin istasyonunuzdaki veya araç yıkama yerlerindeki vakumları kullanın. Dikiş araları koltuk aralarını iyice vakumlamayı unutmayın. Sirke, limon veya vanilyalı bir çözüm yapmak böcekleri ve örümcekleri dışarıda tutmanın harika bir yoludur çünkü bu kokuları sevmezler. Bu ürünler ile yüzeylerinizi silebilirsiniz. Bu ipuçları böceklerin arabanızda yaşamasına engel olur. Daha soğuk aylarda, kemirgenleri arabalarda bulmak imkansız değildir. Bu zararlıların gözünde aracınızı cazip bir yuva haline getirmemek adına aracınızda yemek ve benzeri gıda maddelerini açıkta bırakmamaya özen gösterin. Araç ilaçlaması sıradışı bir ilaçlama değildir.

Gerekli temizliğinizi düzenli olarak yaptırsanız da, eğer böcek fobiniz varsa ve aracınıza aldığınız kedi köpek veya başka hayvanlardan geçebilecek kene, uyuz, bit gibi zararlılardan şüpheleniyorsanız önlem her zaman sizin içinizi rahatlatacaktır. Araç ilaçlaması sadece binek otolarda değil özellikle gıda taşıyan ticari araçlarda ve gıda satışı yapan seyyar satıcıların araçları için geçerli olacaktır.

İlaçlama hizmeti için Sct haşere ve böcek ilaçlama Ümraniye’de yer almaktadır.