Genital Estetik

Genital Estetik
Genital Estetik

Genital Estetik, genital bölge ile ilgili yapılan müdahalelerin bütününü kapsamakla beraber vajinal bölgedeki şekil bozukluklarını giderir.

Genital bölgenin yapısı; vulva, dış dudak, iç dudak, klitoris, ve vajendir. Bu bölgede doğuştan olan genetik faktörlerle ya da meydana gelen bazı ameliyatlar, doğum, kronik kabızlıktan dolayı işlevsel bozukluklar oluşabilir. Genital bölgedeki görsel ve fonksiyonel bozukluklar cerrahi yöntemlerle düzeltilebilir.

Genital estetik, kadınlara sağlık ve estetik açısından çözümler üretirken, kaybetmiş oldukları öz güveni de kazandırmaktadır. Operasyon sonrasında kadınların hem psikolojileri hem de bozulan cinsel yaşamları düzene girecektir.

Genital bölgede estetik uygulanmasındaki amaç, normal doğum sonrasında vajinal bölgedeki tahribat ve ortaya çıkan hoşnutsuzlukların giderilmesidir. Dış genital organları sadece işlev ve hijyen yönünden değil, estetik görünüm ve ilişkiden daha çok haz alma duygusu için önem taşımaktadır.

Dış genital organlarda doğuştan var olan şekil bozukluklarını, sonradan ortaya çıkan değişikliklerin bir çok kadında rahatsızlığa, mutsuzluğa ve komplekse yol açmaktadır. Bu durumda kadın cinsel hayatı bozar ve cinsel ilişkiye girmek istemez.

Olaya psikolojik açıdan bakıldığında kadın kendini rahat hissetmek isteyecek ve genital estetiğe ihtiyaç duyacaktır.