Lazer Yaptırmak Ne Kadar Sağlıklı ?

Lazer Yaptırmak Ne Kadar Sağlıklı
Lazer Yaptırmak Ne Kadar Sağlıklı

Lazer epilasyonun zararları günümüzde hala ne gibi zararları var diye araştırılıyor, insan vücudu üzerinde yol açabileceği  yan etkiler veya zararları konusundan bahsetmeden önce, uzmanlar tarafından lazer epilasyonun yan etkilerinin olmadığı belirtilmiştir. Ancak birkaç çeşit lazer tipi vardır. onların dalga boyları daha farklıdır ve daha derine gider, daha derine giden lazerlerde epilasyon işlemi yapılması sonucunda bazı tahribatlar ve cilt üzerinde zararlar görülebilmektedir.

VERDİĞİ ZARARLAR NELERDİR ?

Yanmalar, lekelenmeler   meydana gelebilir. Lazer epilasyonun zararı ile karşı karşıya gelmemek için, kıla özel dalga boyu olan alexandrite laser tipi makinalar tercih sebebidir.  Lazer işleminden sonra en dikkat edilmesi gereken 3 hafta boyunca lazerli bölgeye, güneş ışınlarının zararlarına karşı korunma amaçlı ultraviyole A, ultraviyole B ışınlarına önlem almak için güneş koruyucu kremler kullanılması sağlığınız açısından daha iyi olacaktır. Ve yine bu kremler 50 faktör koruyucu içermelidir.
Lazer ciddi zararlara yol açmamakla birlikle bayanların işini kolaylaştırmaktadır. Ancak uygulama esnasında ve uygulama sonrasında, dikkatsizlik ve özensizlik sonucunda bir takım olumsuz etkiler görülebilir. lazer yaptırdığınız bölgenizde örnek; koltuk altı bölgenizde kaşıntı, yanma, şişme gibi. Bu etkiler de 3-4 gün sonrasında geçip giderler. Bir de önemli olan diğer bir ayrıntı kullanılan cihaz ve ayarları olmaktadır.

Tercih edeceğiniz merkezlerin cihazlarını uygulamayı yapan kişinin profesyonelliğini her daim sorgulamalısınız Bu tip merkezlerde Cilt Bakımı Kil Maskesi Vücut Bakımı Peeling işlemleri vs de yapılmaktadır Genelde aldığınız lazer paketlerinin opsiyonu olarak sunarlar bu ürünlerinde ne derece sağlıklı olduğunu araştırmakta fayda var organik olması tipinize uygunluğu kesinlikle test edilmelidir. Dermokil uygulamaları her cilt tipine uyan aynı zamanda sağlık bakanlığı tarafından onay almış bir firmadır kullanılan ürünleri kolunuzun iç kısmına sürün bir kaç dakika bekleyin kabarırsa kullandırmayınız alerjiniz var demektir bunu da dip not olarak bırakmış olalım.