Bursa Avukat

Bursa Avukat

Bursa ceza hukuku avukatı Elif Çavuşoğlu; uzun yıllardır Bursa’da hizmet veren kaliteli bir avukattır. Uzun yıllardır avukatlık alanında kendini geliştirmiş ve müvekkillerine kaliteli hizmetler vermeyi hedef olarak belirlemiştir.

Bursa’da ceza avukatı, aile hukuku, iş hukuku gibi alanlarda üstün hizmetler vermektedir. Bu sayede bir çok kişinin aradığı kişi haline gelmeyi başarmıştır.

1983 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2008 yılında İstanbul Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.
2009 yılında Bursa’da avukatlık mesleğine başlamış, 2012 yılından bu güne kendi bürosunda bağımsız avukatlık yapmaktadır. Avukatlık mesleğini tecrübe ve bilgileri ile başarılı şekilde gerçekleştirmektedir.

Ceza hukuku Nedir?

Suç ve ceza kavramlarını inceleyen, cezai yaptırımlar ile yasaklanmış olan hukuka aykırı suçları belirleyen, hukuk normlarının tümünü içeren hukuk dalına denir. Halk arasında ceza hukuku avukatları ceza avukatı diye tanımlanmaktadır.

Bursa’da ceza avukatı Elif Çavuşoğlu; müvekkillerine cezai yaptırım doğurabilecek eylemler hakkında danışmanlık hizmeti ve ceza yargılaması aşamasında avukatlık hizmeti vermektedir.

Ceza hukuku toplumun varlığının, sürekliliğinin, ilerlemesinin güvence altına alınması sonucunda ortak hayatın korunması için kesinlikle gereklidir. Ceza hukukunun amacı, Türk Ceza Kanununda belirtildiği gibi kişi hak ve özgürlüklerini, kamu düzen ve güvenliğini, kamu sağlığını, hukuk devletini ve toplum barışını korumak ve suç işlenmesini önlemektir.

Ceza Avukatına Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

Suç şüphesi altındaysanız, hakkınızda yakalama işlemi yapılmış olsun veya olmasın, bir ceza avukatı vasıtasıyla savunma yapmaya başlayabilirsiniz. Eğer suçun mağduruysanız aynı şekilde şikayet hakkınızın etkin bir biçimde savunulması için ceza avukatına başvurabilirsiniz.

Kişi; Polis, Jandarma ve Savcılığın suç işlediğine dair suçlamasıyla savunma hakkı başlar. Suçun mağduru ise şikayet hakkının etkin bir biçimde savunulması için ceza avukatına başvurmak gerekir. Suçlama yöneltilmeden doğrudan şahsınızın özgürlüğünü kısıtlama yönünde herhangi bir karar alınması ( yakalama, gözaltına alınma, vb.)yönünde savunma hakkı doğmakta ve talep edilmesi durumunda polis veya jandarma avukatın katılımı olmadan ifade alamaz.

https://elifcavusoglu.av.tr/