Diş Sağlığı

DIS-ETI-KANAMALARINA-SEBEP-OLAN-FAKTORLEr
DIS-ETI-KANAMALARINA-SEBEP-OLAN-FAKTORLEr

Diş macunu seçimi, dişlerimiz için oldukça büyük önem taşımaktadır. Birçok çeşidi ve aromalısı bulunan diş macunlarının, en sık karşımıza çıkanı naneli diş macunudur. Nanenin tek başına da dişlere oldukça faydalı oluşu, diş macunları içerisine girmesine sebep olmuştur. Birçok faydası bulunan nanenin diş için faydaları şu şekildedir:

*Nane tek başına kullanımda nefeste ferahlık sağlamaktadır. Oldukça etkili ve keskin bir bitki oluşu solunum yollarını açıp, temizleyerek oldukça ferah bir nefes sağlar.

*Nanenin ağrı kesici etkisi olduğu bilinmektedir. Diş üzerinde bekletilen veya dişlere sürülen nanenin ağrıda azaltma yaptığı gözlemlenmiştir. Bu yüzden doğal bir ağrı kesici olarak gösterilir.

*Eski zamanlarda nane çiğnenirdi. Çünkü nanenin ağızdaki bakteriyi yok ettiği ve çürümelere karşı koruma etkisi olduğu söylenirdi. Üstelik gösterdiği etki de uzun sürelidir.

*Nane çiğnemenin bir diğer faydası ağızdaki kötü kokuyu yok etmesidir. Yukarıda belirttiğimiz gibi bakterileri yok ettiğinden dolayı ağız kokusunu da önlemektedir.

Dermokilshop Dk Dent Diş Macunu Tam size göre ayrıntılı bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.