Her şey Saçlarımız İçin !!

parlak-saclar-icin-bakim-onerileri
parlak-saclar-icin-bakim-onerileri

Saçları güçlendirmenin türlü türlü yolu olsa da en sağlıklı yöntem, mümkün olduğunca saçları olumsuz etkilerden korumak olacaktır onlara düzenli bakımı sağlamaktan geçmektedir.

Saçlara zarar veren olası bir çok etken vardır. Bu durumlardan biri olumsuz ve değişken hava şartları olarak belirleyebiliriz. Sürekli pis ortam ve toz içinde olan hava ve aniden değişen hava saçların dengesini bozduğundan verdiği zararı göstermektedir. Sürekli ısıyla temas halinde olan saçlar (maşa, düzleştirici, fön makinesi vs.) da bir süre sonra fazlası ile yıpranmaktadır. Düzenli olarak boya ve ebnzeri  işlemlere maruz kalmış saçlar ve saçları kuruturken havlu ile sürtünme yaratılan saçlar da bir süre sonra zarar vermektedir. Saçlara zarar veren daha birçok etki olmasına rağmen en bilindik durumları bu şekilde anlatabiliriz.

Saçları güçlendirmek için onlara bakım sağlanması gerektiğini belirtmiştik. Saç güçlendirici birçok ürün bulunmasıyla beraber, temel bakım ürünleri şunlardır:

  • Şampuan
  • Saç kremi
  • Saç maskesi
  • Saç serumu

gibi ürünlerdir. Peki saçları güçlendirmek için başka neler yapılmalıdır?

  • Öncelikle düzenli ve sağlıklı beslenmek, su tüketmek gerekmektedir. İnsan vücudu gün içerisinde çeşitli besin gruplarına ve suya ihtiyaç duymaktadır. Yeteri kadar su içilip, dengeli beslenildiğinde saçlar güçleniyor, sağlıklı bir görüntüye kavuşmuş olacaktır.
  • Saçları sık sık yıkayarakta saçlarınızı güçsüz bırakmış olursunuz Saçları her yıkamada saçlar yağ kaybettiğinden saçlar güçsüz görünmekte ve çabucak kırılmaktadır. Bu yüzden saçları çok sık yıkamamak gerekmektedir.
  • Bitkiden elde edilmiş doğal yağları kullanmak da saçları güçlendirecektir. Saç diplerine uygulanan bu yağlar, kökten uca kadar onarım sağlayacak, güçlendirecektir.

Kullandığınız veya tercih edeceğiniz ürünlerin her daim organik olmasına ve sizin vücut tipinize uygun olmasına özen göstermelisiniz vücut bakım ürünleri bu konuda sizlerin en büyük destekçisi her cilt tipine uygun şampuan saç kremi vücut losyonu ve onlarca ürün seçeneği arasından size uygun olanı bulabilirsiniz.

.