İstenmeyen Kokular

istenmeyen kokular
istenmeyen kokular

Yaz aylarının başlangıcı ile doğada görülen canlılık insanlara da yansımaktadır.Kısıtlı olan hareketlerimizde yoğun bir şekilde artış görülür. Havaların ısınması, bizi her ne kadar kışın monoton yaşantısından kurtarsa da yanında istemediğimiz durumları da beraberinde getirmektedir.

Çoğu insanın muzdarip olduğu koltuk altı terlemesi, yılın her döneminde, her insanda görülmesine karşın yaz sıcaklıkları ile daha fazla görülmektedir. Terleme,spor yaparken ya da seri bir şekilde hareket ettiğimizde,stres,sinir,heyecan ya da endişeli olduğumuz anlar da vücudumuzun reaksiyon gösterdiği bir olaydır. Özellikle koltuk altı bölgesindeki terleme  hem kötü bir kokuya hem de kötü bir görüntüye neden olmaktadır. Aslına baktığımız da terleme olayı insanoğlunun doğasında olan normal bir durumdur.

Terlemenin böbrekten çıkamayan suları, toksinleri, çeşitli salgıları atmak bakımından vücuda büyük faydası vardır. Kan dolaşımını da sağlayarak kalbe yardımcı olur.Fakat birçok faydası  olmasına karşı kötü kokusu ve hoş olmayan görüntüsünden dolayı, fayda verici yönleri göz önüne alınmaz.