Kuluçka Makinesi

Kuluçka Makinesi

Kuluçka Makinesi kullanıp sürekli verim alıp başarıya ulaşmak ev tipi kuluçka makinelerinde oldukça zordur ve bilmeyen kullanıcının elinde el yapımı kuluçka makinaları tam bir hayal kırıklığına sebep olabilir. Bu işte tecrübe çok büyük önem taşır makine en iyisi kalitelisi bile olsa tecrübesiz bilinçsiz kullanıcının eline geçtiği zaman olumlu sonuç alamaz büyük kayıplara yol açar.
Döllü yumurta da her şey demek değildir kuluçkanın son aşamasında embriyo gelişiminin kusursuz ve sorunsuz olması da her şey demek değildir önemli olan kısım civcivlerin sağ sağlim yumurtalardan çıkarabilmeleridir .
Bazı titizlikle dikkat edilmesi gereken konular vardır bu konulardan birisini bile görmezden gelip ihmal ederseniz büyük zararlara sebebiyet vermiş olursunuz.
Temizlik makine her kullanımdan önce ve sonra muhakkak iyice temizlenmelidir hijyenik olmalıdır.
Makinenizin bulunduğu ortam hava cereyanından koruyan bir ortam olmalı direk olarak güneşten korunan aynı zamanda da çok temiz havalı bir ortamda bulunması gerekmektedir makinenin yanında sona klima ısıtıcı ve soğutucu gibi ürünler olmaması gerekmektedir bunlara dikkat etmelisiniz.