Mobilyalarda Vintage Görünüm Nasıl Elde Edilir?

Mobilyalarda Vintage Görünüm Nasıl Elde Edilir
Mobilyalarda Vintage Görünüm Nasıl Elde Edilir

Mobilya boyamada farklı bitişler sağlamak için uygulanan çeşitli boyama, eskitme ve yakma teknikleri mevcuttur. Bu teknikleri evde kendiniz uygulayabileceğiniz gibi ahşap boyama atölyelerine de yaptırabilirsiniz. Evde uygulamayı düşünüyorsanız uygulama alanı ahşap koltuk vitrin konsol gibi alanlar hakkında bilgi sahibi ya da yine bir uzmandan yardım almanızı tavsiye ederiz.

Boyama işleminden sonra mat veya parlak, dilediğiniz bir vernik ile boyayı sabitleyip işlemi sonlandırabilirsiniz. Bazı boyalarda ayrıca vernik kullanmaya gerek yoktur bu konuda boyacınızdan tavsiye isteyebilirsiniz. Ayrı ayrı her işlemin kurumasını beklediğinizden işlemi tamamlamanız birkaç günü bulmuş olabilir ama sonuç beklediğinize değecek. Boya tamamen kuruduktan sonra çekmece ve kulpları takarak yeni mobilyanızı dilediğiniz yere yerleştirebilirsiniz.

Böylece mobilyalarınızda istediğiniz görünüme ve şıklığa ulaşabilirsiniz. Fakat ben bu kadar şeyle uğraşamam satılan vintage görünümlü mobilya alırım diyorsanız o zaman inegöl mobilya ürünlerine bakarak zevkinize göre vintage görünümlü mobilya bulabilirsiniz.