Mutfakta Kullanılan Tezgahlar İçin Pratik Çözümler

Mutfakta Kullanılan Tezgahlar İçin Pratik Çözümler

Mermer malzemeden üretilmiş olan mutfak tezgâhları düzenli temizlenmediği zamanlar da sararır ya da su lekesi tutar. Bu nedenle düzenli  Mutfaktaki tüm dağınıklığı kaldırdıktan sonra ortaya tertemiz tezgâhın çıkması için bir takım püf noktaları istenilen düzeyde temizlik sağlamaktadır. Aynı zamanda yiyeceklerinde mutfak tezgahına temas etme ihtimallerinin yüksek olması bu alanların temizliğine fazladan özen gösterilmesini gerektirmektedir. Hem görsellik hem de hijyen açısından mutfak tezgahını ideal temizliğine ulaştırmak ise sanılanın aksine son derece kolay ve pratiktir.

Tezgahınız mı Sarardı Acil çözüm önerilerimi arıyorsunuz bu yazımıza göz gezdirmeden temizliğe başlamayın. Mutfak temizliğini gölgeleyen en önemli detaylardan biri sararmış olan mutfak tezgahıdır. Kötü bir görüntü oluşturmasının yanı sıra hijyenik olmaması bu yüzeylerin temizlenmesini gerektirmektedir. Bu noktada sararmış olan mutfak tezgahını tekrardan bembeyaz yapacak olan püf noktası    tuz ve limondur. Beyazlatılmak istenen tezgâhın üzerine bir miktar tuz serpip üzerini kullanılmış bir limonun içi ile ovmak ideal mutfak tezgâhı temizliğini sağlayacaktır.

Doğal dezenfektan özelliği ile birçok alanda sıklıkla kullanılan karbonatı, mutfak tezgâhı temizliğinde de kullanmak mümkün. Pek çok krem temizleyicinin gösteremediği etkiyi gösteren karbonattır aslında, sararmış ve leke tutmaya başlamış olan tezgâh yüzeyinde oldukça etkili bir malzemedir. Tezgâhın hijyenik olduğundan emin olmak içinde karbonatın üzerine biraz sirke ya da limon suyu sıkarak mikropların öldüğünden emin olabilirsiniz. Bu karışım çelik ya da alüminyum olan lavabonun temizliği içinde uygundur.

Star galaxy granit tercih ederek mutfak tezgahınızı en iyi şekilde kullanabilirsiniz.