Yük Asansörü Firması Albaylift

Yük Asansörü
Yük Asansörü

Yük taşımak amacıyla üretilmiş asansörlere yük asansörü denir. İnsan asansörlerine nazaran hız ve konfor aranmayabilir. Depo, alışveriş merkezleri, fabrikalar, inşaatlar gibi yük taşıma işlerinin yoğun olduğu alanlarda kullanılmak üzere 5000kg dan fazlasını taşıyabilecek kapasitede tasarlanmaktadır. 1/1 ile ½ özel tahrik düzeniyle hidrolik yada redaktörlü olarak üretilmektedir.

Yük asansörleri en ağır şartlarda kullanım sağlamaktadır. İnsan asansörlerinde olduğu gibi yük asansörünün üretiminde de opsiyonel özellikler seçilebilmektedir.Seyir mesafesinin çok olmadığı, orta yükseklikteki binalarda hidrolik çözümler ile hem işletme maliyeti açısından tasarruf sağlayabilir hemde konforlu bir seyir yaşamanız mümkündür.

Yük asansörlerinin kapıları ve kapı boyutları kuyu boyutlarının uygun olması şartı ile istenilen yükseklikte ve genişlikte yapılabilmektedir. Kapıları ise tam otomatik yada yarı otomatik şekilde üretilmektedir. Hidrolik yük asansörü halatlı yük asansörü gibi çeşitleri de vardır.