Ceza Avukatı Olmak

Ceza Avukatı Olmak

Avukat olabilmek için her saygın meslekte olduğu gibi lise eğitiminin tamamlanması ve üniversite sınavlarına profesyonel bir şekilde hazırlanılması gerekir. Üniversite sınavına girerek yüksek puan alan kişiler tercihlerini hukuk fakültesi yönünde yapmalıdır. 4 yıl sürecek hukuk eğitiminin sonrasında staj yapılmalıdır. Avukatlık stajı 6 ay mahkemede 6 ay ise en az 5 yıl deneyimli bir avukatın yanında toplamda 12 ay süreli yapılmaktadır.

Avukatlık stajını da bitiren kişiler bağlı bulunduğu ildeki baroya stajının bittiğine dair bildirim yapar, staj dosyasını teslim eder ve avukatlık ruhsatı için başvuru yapar. Baronun staj dosyasını inceleyip onaylaması ile avukatlık ruhsatı kişiye teslim edilir. Ruhsatını alan kişiler isterse kendi bürosunu açar isterse de bir hukuk bürosunda ceza avukatı olarak görevine başlar.

Hukuk fakültesi öğrencileri ve avukatlık mesleğine yeni başlayan kişilerin en çok merak ettiği soru “iyi bir ceza avukatı nasıl olabilirim?” dir. Ceza avukatında bulunması gereken temel özellikler aşağıdaki gibidir:

  • Ceza avukatının kaliteli hizmet verebilmesi için uzmanlaşması gerekir. Sadece ceza davalarını üstlenmesi, sürekli değişen mevzuatları ve ceza hukukundaki tüm gelişmeleri takip eder. Sürekli olarak bilgilerini güncel tutabilmesi gerekir.
  • Ceza avukatı ceza dosyaları ile bizzat kendisi ilgilenmelidir.
  • Ceza avukatında empati yapabilme yeteneğinin olması gerekir.
  • İyi bir ceza avukatı son derece kaliteli hizmet vermelidir.
  • Meslek ahlakı; bir meslek bilgisi ve kabiliyetinin yeterli olmadığı bir işi üstlenmemesi, eksik yada geç yapmaması ve karşısındaki kişilerin güvenini sarsmamasıdır. İyi bir ceza avukatı asla elinde olmayan bir şeyi taahhüt etmemelidir.

Bursa Ceza Avukatı Elif Çavuşoğlu gibi başarıyı hedeflemiş ve alanında uzmanlaşmış avukatlar ile çalışmak en sağlıklı karar olacaktır.

1983 yılında doğmuş olan Elif Çavuşoğlu ortaokul ve lise dönemlerini başarılı bir şekilde bitirmiştir. Daha sonrasında İstanbul Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanmış olup başarılı bir not ortalaması ile buradan da mezun olmuştur.

Bursa Avukat Elif Çavuşoğlu Ceza Hukuku alanında uzmanlaşmış olmakla birlikte aynı zamanda İş Hukuku ve Aile Hukuku alanlarında da uzmanlaşmış olup bu alanlarda çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca kendi avukatlık bürosunda bağımsız olarak avukatlık mesleğine devam etmekte olan avukat siz değerli müşterileri için güvenilir bir hizmet sunmaya devam etmektedir.

İnternet üzerinden arama motorlarını kullanarak “ceza avukatı Bursa” diye sorgulama yapabilirsiniz ve Bursa ‘da hizmet vermekte olan ceza avukatlarının listesine ulaşabilirsiniz. Ayrıca yukarıda oluşturulmuş bağlantının üzerine tıklama yaparak kolay bir şekilde ve kısa yoldan Avukat Elif Çavuşoğlu ‘nun ilgili web sitesine erişim yapabilirsiniz

Avukat Adı : Leman Elif Çavuşoğlu
Ofis: 0224 251 57 57
Cep : 0542 480 67 75
Mail : av.elifcavusoglu@hotmail.com
Adres :Elmasbahçeler Mh. Mahmudiye Cad. Dilmaç Plaza Kat:3 Daire:11 Osmangazi/ Bursa