Cilt Tipini Nasıl Anlarız ?

Cildinize uygulayacağınız bakımlar için öncelikle cilt tipinizi belirleyip doğru oranla  karar vermelisiniz. Çünkü, her cilt tipinin ihtiyaç duyduğu bakım ve malzemeler hatta uygulama şekilleri bile farklıdır. Cildinizin hangi tip olduğunu  nasıl anlarım diyorsanız yazımıza buyrun ;

Sizlere cilt tiplerinin özelliklerini sunmaktayız. Cilt tiplerinin özelliklerini öğrenerek, cilt tipinizi belirlemeniz mümkün.

Kuru cilt
Kuru cildi normal ciltten ayırmak oldukça güçtür aslında. Cildin kuru olup olmadığını anlamak için önce cildi makyaj, krem ve gün içerisinde üzerinde oluşan yağ ve kir gibi birikintilerden arındırmak gerekmektedir. Cildinizi ılık suyla yıkayıp sonra havlu ile fazla bastırmadan kurutmalısınız.

Kuru ciltler genel olarak donuk ve solgun dururlar
Kılcal damarlar yüze kızartılı bir görüntü verebilirler
Deri de pul pul döküntüler oluştururlar. Bu döküntüleri özellikle burun kenarların da ve göz altların da arayabilirsiniz.
Göz ve dudak kenarlarında ince kırışıklıklar vardır.
Öneri: Cildinizi ılık suyla yıkayın. Çünkü soğuk su gözenekler de kapanmaya yol açmaktadır. E vitamini içeren bir nemlendiriciyi her gün uygulayabilirsiniz.

Normal cilt Tipi
İsmi her ne kadar normal olsa da en nadir rastlanan cilt tipidir diyebiliriz.

Normal ciltler hafif gergin görünümlüdür.
Kırışık bulunmaz
Pürüzsüz olurlar
Öneri: Cildinizin kıymetini bilin ve cilt bakımlarınızı aksatmadığınız ve doğru cilt bakım ürünleri kullandığınız sürece bir problem yaşamazsınız.

Yağlı Cilt Tipi
Yağlı cilde sahip olanlar genellikle sivilce sorunu yaşamaktan şikayet ederler. Peki, Pozitif Yüksek Topuklar kadınları, hiç düşündünüz mü? Yağlı ciltlere devamlı bir ışıltı hakimdir. Yağlı ciltleri başka nasıl tanırız derseniz?

Gözenekleri geniştir.
Burun ve çenede yağ noktaları bulunur.
Uyarı: Yağlı ciltlerin genellikle uç noktaları kurudur. Bu sebeple yağlı cilt sahibi kimseler ciltlerini karma cilt zannetme hatasına düşerler.

Öneri: Cildinizi her gece ılık yeşil çayla temizleyin. Soğuk suyla yıkayın. Soğuk su gözeneklerinizi sıkılaştırır.

Karma Cilt
En sık rastlanan cilt tipi diyebiliriz. Yağ bezleri yüzün bazı kısımlarında fazla bazı kısımlarında ise az çalışmaktadır.

Karma ciltleri nasıl tanırız?

Burun ve çene yağlıdır.
Göz kenarları kurudur ve ince kırışıklıklar oluşabilir
Öneri: Burun ve çene bölgenizi ılık yeşil çayla temizlemek yağlanmayı azaltacaktır. Ancak yüzün diğer bölgeleri kişiden kişiye kuru veya normal cilt tipi özellikleri gösterdiğinden bakımı da kişiye özel olmalıdır.

Cilt tipleri konusunda bilgi sahibi oldunuz. Hangi cilt tipine sahip olduğunuzu bilip, cildinizi her zaman temiz tutup ve nemlendirmelisiniz.

Cilt tipinize göre dermokozmetik ürünlerde tercih edebilirsiniz Dermokilshop cilt bakım ürünleri sizlere organik kilden gelen güzellik mucizesini yaşatır. Firmanın web sayfasına girerek kendinize özel ürünleri bulmanız mümkün üstelik birbirinden özel fiyat avantajları ile sizleri bekliyor.