Doğal Yollarla Et Benlerinden Kurtulmak

Doğal Yollarla Et Benlerinden Kurtulmak
Doğal Yollarla Et Benlerinden Kurtulmak

Et benleri genellikle boyun, göz, koltuk altı, göğüs yada kasık çevresinde bulunan küçük büyüme veya cilt flepidir. Genç yaşlarda çok sık görülmeyen et benleri ilerleyen yaşlarda da çıkabilir.

Sürtünme, cilt tahrişi, obezite, ve hatta genetik neden olduğu düşünülen büyüme bu dört özelliğe sahip kişilerden birini etkiler. Et benleri zararsızdır. Çoğu kişi rahatsız edici bulurken, diğer kişilerde cilt estetiği açısından istemezler.

Et benlerini yakmak, kesmek yada dondurmak için doktora başvurulması gerekir. Evde uygulanacak yöntemler daha nazik ve daha uygun maliyetlidir.

Elma Sirkesi
Çok yönlü fermente edilmiş sirke hem antibakteriyel hemde inflamatuardır ve et benlerini yok etmek için mükemmel bir seçenektir.

İlk önce benin etrafı yıkanır ve iyice kurulanır. Elma sirkesine batırılmış pamuk ile et benine sürülür ve pamuk 15 dakika kadar sabitlenir. Et beni koyulaşana, kuruyana ve en sonunda düşene kadar bu uygulamaya devam edilir.

E Vitamini Yağı
Cilt sağlığı için önemli özelliklere sahiptir. Güçlü bir antioksidan olan E vitamini cilt lekelerine topikal olarak uygulanmaktadır. E vitamini benin üzerine uygulanır ve bir bandaj ile kapatılır. Etkilenen bölge temizlendikten sonra her gün bandaj ve E vitamini yağı değiştirilir.

Çay Ağacı Yağı
Antibakteriyel, anti inflamatuar ve antibiyotik yağı içeren çay ağacı yağı her türlü rahatsızlığı gidermek için tıbbi olarak kullanılmaktadır. Cilt bozukluklarının tedavisinde de özellikle ciddi etkilere sahiptir.

Kekik Yağı
Et benlerini et benleri dahil olmak üzere çeşitli cilt hastalıklarında rahatlama sağlamaktadır.