Doğal Yöntemlerle Sararan Tırnakları Beyazlatmak

doğal yöntemlerle sararan tırnakları beyazlatmak
doğal yöntemlerle sararan tırnakları beyazlatmak

Oje yada başka nedenlerden dolayı sararan tırnakları evde uygulanabilecek basit yöntemlerle tekrar sağlıklı ve beyaz görünmesi sağlanabilir.

Sürekli renkli ojeler sürmek, tırnakların hava almasına ve tırnak renginin sararmasına neden olmaktadır. Sigara, enfeksiyon gibi nedenlerle de tırnak rengi sarıya dönebilmektedir. Tırnak beyazlatma, evde yapılacak basit uygulamalarla mümkündür.

Diş Macunu
Eski bir diş fırçasına biraz diş macunu koyulur ve hafifçe tırnaklar fırçalanır. Sonrasında eller durulanır ve nemlendirici krem sürülür.

Limon Suyu
Bir kaseye yarım limonun suyu sıkılır ve tırnaklar 10-15 dakika limon suyunda bekletilir. Eller yıkanır ve nemlendirici sürülür.

Portakal Kabuğu
Portakal kabuğu, tırnaklarınızın beyazlatmasına yardımcı olurken, güçlenmelerini de sağlar. Düzenli olarak tırnaklarınızı portakal kabuğu ile ovun.

Hidrojen Peroksit ve Karbonat
1 yemek kaşığı %3 hidrojen peroksit ile 2.5 yemek kaşığı karbonat karıştırılır. Karışım kulan çubuğu ile tırnaklara uygulanır ve 3 dakika bekletilir. Eller durulanır ve nemlendirici sürülür.

Çay Ağacı Yağı
Çay ağacı yağı, mantar enfeksiyonundan kurtulmaya ve tırnakların doğal rengini kazanmasına yardımcı olmaktadır. Tırnaklara az miktarda çay ağacı yağı sürülür ve 5 dakika bekletilir. Ilık su ile durulanır.

Hangi yöntem uygulanırsa uygulansın tırnaklar, sağlıklı ve eski haline dönene kadar düzenli olarak uygulanması gerekir.