Prostata İyi Gelen Mucizevi Bitkiler Neler

Prostata İyi Gelen Mucizevi Bitkiler Neler

Prostat Kanserine iyi gelen bir çok tedavi yöntemi uygulamaları mevcut. Eğer hastalık ilk evrelerde ise iyileşmesi mümkün. Akabinde prostat vücutta seyrederken hiç belirti vermediği gibi ufak tefek sıkıntılar yaratabilir. Bunun verdiği sıkıntılar farklı hastalıklarla karıştırıldığından geç fark edilme olasılığı yüksek önemli olan erken teşhis bunun içinde ürolojik muayene şart.

Prostat sıkıntılarında doktor kontrolünde evde bitkisel çözümlerde kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu Bitkiler sorun kaynağına yönelik iç organları rahatlatacağından başarı oranı daha yüksektir peki hangi bitkiler bunlar gelin bir göz atalım.

Isırgan Otu Kökü

Isırgan otu ve ısırgan otunun kökü, prostat kanseri üzerine olumlu etkileri olduğu görülmektedir. Prostatın  büyümesinde etkili olan ısırgan otu kökü, büyümeyi tamamen durduramasa da büyüme hücrelerine etki eder ve büyümeyi yavaşlattığı gözlemlenmiştir.

Kabak Çekirdeği

Kabak çekirdeği prostat kanserinin önüne geçilmesin de etkili olduğu yapılan araştırmalar sonucunda anlaşılmıştır. Her gün düzenli olarak tüketilen bir avuç kadar kabak çekirdeği tüketilmesi prostat kanserine yakalanma riskini azaltmaktadır.

Prostat Hastaları için Öneriler

  • Özellikle 50 yaş ve üzeri erkekler yılda en az 1 kez uzman doktorun kontrolünden geçmelidirler.
  • Tuvalet ihtiyaçlarını bekletmeden gidermeye özen göstermelidirler.
  • Egzersiz ve spor yapmalıdırlar.
  • Dengeli ve düzenli beslenmeli ve prostata zararlı besinlerden uzak durmalılar.
  • Meyve ve sebze ağırlıklı öğünler tüketmelidirler.
  • Uyumadan en az 2 saat evvel sıvı tüketmelidirler.
  • Haftanın 3 Günü Tavuk, Balık ,Et tüketimi yapılmalıdır

Kısacası düzenli ve sağlıklı hayata geçilmeli yaşam tarzına ve düzenine ekstra özen gösterilmelidir.