Vajina Kararmasının Sebepleri

Vajina Kararmasının Sebepleri
Vajina Kararmasının Sebepleri

Bacaklar ve genital bölge arasındaki kısımda renk farklılığı kadınların çekinmesine neden olabilir fakat bir sorun teşkil etmez. Genital bölgedeki renk değişiminin bir çok sebebi olabilmektedir. En yaygın olanı genetiktir. Bazı insanların bu bölgelerinde daha çok renkli hücre oluşmaktadır.

Genital bölgenin kararmasının diğer nedenleri arasında; ağda ile kıl alınması, güneşin zararlı ışınlarına fazla miktarda maruz kalma, çeşitli cilt hastalıkları ve polyester iç çamaşırı giyinmek başlıcalarıdır.

Çok fazla miktarda terlemek ve ölü derilerin vajina bölgesinde birikmesi de bu probleme yol açabilmektedir.

İçeriğinde bol miktarda kimyasal madde bulunduran cilt beyazlatıcılar kullanmak bu bölgelerin hassas olmasından dolayı tavsiye edilemez. Vajina beyazlatma için mutfakta bulunan malzemeler ile uygulayabileceğiniz yöntemler bulunmaktadır.

Hassas cildin rengini açmak için kullanılacak doğal yöntemler vardır. Bu yöntemlerin sonuç vermesi biraz zaman alabilmektedir.

Limon suyunun asidik içeriği sayesinde cilt beyazlatma özelliği bulunmaktadır. İçeriğindeki C vitamini sayesinde ölü hücrelerden kurtulup cilt renginin açılmasını sağlar. Cilt yenilenme hızını artırır ve sonuç gözle görülür hale gelene kadar uygulanır.