Alternatif Tıp Nedir ve Nar Kabuğu Faydaları Nelerdir?

Alternatif Tıp ve Nar Kabuğu
Alternatif Tıp ve Nar Kabuğu

Nar; kınagiller familyasında yer alan içinde küçük çekirdekleri ve meyve gövdesini oluşturan içeriğinde kırmızı renkli tanecikten oluşmuş, hafif ekşi ve bazen tatlı tadı olan, ılıman iklimlerde yetişen, bir meyve türüdür.
Uzun yıllardır alternatif tıp alanında Nar, sağlığa sayısız faydasıyla da bilinen mucizevi bir meyve olmakla birlikte sağlıklı bir yaşam sürmek ve hastalıklara çare olması için nar meyvesi tüketilmektedir.

Çin’de yapılan bilimsel bir araştırmalara göre nar kabuğundaki antioksidanın içindeki küçük meyvesinden daha fazla kabuğunda olduğu ortaya çıkmıştır. Bu sebeple Bugün sizlere nar kabuğunun faydalarını sizler için araştırdım…

C vitamini insan sağlığı açısından oldukça önemlidir. Birçoğumuz vitaminleri ilaç şeklinde almaya çalışıyoruz. Fakat Yapay yollara başvurarak hem paranızı, hem de sağlığınızı tehlikeye atmak yerine nar kabuğundan faydalanabilirsiniz. Nar kabuğu C vitamini açısından oldukça zengindir ve C vitamini eksikliğinizi büyük ölçüde tamamlayacaktır.
Ne yazık ki kış aylarında boğaz ağrısı ve öksürükten bir çok kişi şikayet eder Fakat Nar kabuğu bu tür şikayetlerin de önüne geçiyor. Tek yapmanız gereken nar kabuklarını kurutup, toz kıvamına getirdikten sonra suyla karıştırıp gargara yapmak…
Nar kabuğu, güneşin zararlı ışınlarından korunma konusunda da etkili bir araçtır. Örneğin Vitiligo gibi hastalıklarda
Yapılan araştırmalara göre nar kabuğunun özünde bulunan bir maddenin cilt kanserine de iyi geldiği konusunda da bazı veriler vardır.
Gün içinde yediğimiz bazı yiyeceklerde zararlı atık madde bulundurmaktadır. Bu zararlı maddeleri vücudumuzdan hızla uzaklaştırmak için, nar kabuğundaki antioksidan sayesinde büyük ölçüde fayda sağlayacaktır.
Uzmanlara göre; nar kabuğu suyunun içilerek tüketildiğinde yemek borusu, cilt, pankreas, meme ve prostat kanserine karşı koruyucu etki gösterdiğini belirtmektedir.. Ayrıca şeker hastalarına ve kolesterol hastalarına da iyi geldiği de söylenmektedir.