Koltuk Altı Terlemesi İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Koltuk Altı Terlemesine Kesin Çözüm
Koltuk Altı Terlemesine Kesin Çözüm

Hayatın temposu’na dalıp oradan oraya koşarken günümüz metropol insanının da çözümleri nin ardı arkası kesilmiyor. En dikkat ettiğimiz hususların başında Öz bakım geliyor geliyor dediğinizi duyar gibiyim.

Kalabalıklar da yaşamak toplu taşıma araçlarını kullanmak ofisten eve evden gezmeye derken bu yoğun tempo da çok sık karşılaştığımız problemlerden biri de koltuk altı ıslanması enerji düşüklüğü hayat kalitesini minumuma indirmek gibi bir çok soruna yol açar.

Bitkisel çözümler olduğu gibi cerrahi müdahaleler de var elbette revaçta olan tabi ki bitkisel çözümler bunlardan bazıları;

Banyo Tuzu: Terlemeye iyi gelen bir doğal çözüm olarak banyo tuzu faydaları arasında cilt gözeneklerini açarak terleme nedeniyle oluşacak bakteri üremesinin önüne geçmek te vardır. Banyo tuzunu kozmetik satan marketlerden veya eczanelerden bulabilirsiniz.

Domates Suyu: Bazılarınız belki biliyordur ama hatırlatmakta fayda var. Domates suyu antioksidan bakımından oldukça zengin olup aşırı terlemeye de iyi gelmektedir. Domates suyunu kendiniz yapacaksanız taze ve orta boy domates tercih edin. Bir hafta süreyle devam edeceğiniz domates suyu tedavisi ile aşırı terleme ile birlikte kötü ter kokusu şikayetlerinin de azaldığına şahit olacaksınız aynı zamanda demir gibi güçlü ve zinde uyanmaya başlıyacaksınız.

Limon Kürü: Antibakteriyel özelliği ve PH düzeyi nedeniyle limonun da aşırı terlemeye iyi geldiği bilinir. Bir limonu iki parçaya ayırıp koltuk altı bölgesine sürünüz. Bunu yaparken koltukaltı bölgesinin kuru ve tüysüz olmasına özen gösterin. Limon kürünü gece yatmadan evvel yapın. Sabaha kadar yıkamadan böyle dursun. Sabah ılık su ile koltuk altını durulayın. Böylelikle gün içerisinde hem terleme hem de kötü ter kokusu şikayetleri azalacaktır.